Listado A-Z__('Fondo Documental de la Memoria Histórica en Navarra')

Nafarroako Oroimen Historikoari Buruzko Dokumentazio Fondoa

Hizkuntzak: Castellano Euskera

Gure datu basean eta web orrian berrikutza eta hobekuntza lanak egiten ari gara. Barkatu eragozpenak.

Oroitzapenerako izenak

Andreen izenak, gizonen izenak. Nafarroan 1936 eta 1975 urte bitartean frankismoak eragindako mota desberdineko errepresioa jasan zuten milaka pertsonen izenak. Honako datu basean kontsulta daitezken mila izenak, argitaratutako ikerketa, agiritegi historikoen hustuketa sistematikoa eta jasoak izan diren ahozko adierazpenetatik lorturikoak dira. Nafarroako Oroimen Historikoari buruzko Fondo Dokumentala osatzeko proiektu hau, Nafarroako Legebiltzarrak 2009ko otsailaren 12an hartu zuen erabakiaren ondorioz eta 2011eko azaroaren 30ean Unibertsitatea eta Nafarroako Legebiltzarraren artean sinaturiko akordioari esker osatu den NUPeko ikerlari talde batek burutua da.

Bilatzeko orientazioak

Izena
Lehen Abizena
Bigarren Abizena
Sexua
Sorlekua
Bizi lekua
Errepresio sailkapena
Izate soziopolitikoa
Aurkituak 16701 emaitzak

Orria 2 honako guztiarekiko 335

Jaime
AGURRUZA MARTÍNEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: No informa/Ez du informatzen (No informa/Ez du informatzen)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: Pamplona/Iruña (Navarra/Nafarroa)

Vicente
AJONA URBIOLA

Gizonezkoa
Sorlekua: Oteiza (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 23/1/1913
Bizi lekua: Pamplona/Iruña (Navarra/Nafarroa)

Tomás "Meco"
ALABA ARBIOL

Gizonezkoa
Sorlekua: Cascante (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 21/12/1898
Bizi lekua: Cascante (Navarra/Nafarroa)

José
ALARCÓN CARRILLO

Gizonezkoa
Sorlekua: No informa/Ez du informatzen (Cuenca)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: No informa/Ez du informatzen (No informa/Ez du informatzen)

Ruperto
ALBA IBÁNEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Altsasu/Alsasua (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 0/0/1899
Bizi lekua: Sesma (Navarra/Nafarroa)

Tomás
ALBADALEJO GIMÉNEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Cartagena (Murcia)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: No informa/Ez du informatzen (No informa/Ez du informatzen)

Aniceto
ALBARRACIN GARCÍANDIA [BALEZTENA]

Gizonezkoa
Sorlekua: Etxarri-Aranatz (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 26/4/1913
Bizi lekua: Etxarri-Aranatz (Navarra/Nafarroa)

Emilio
ALBERO [ALVERO] JIMÉNEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Fitero (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 28/5/1890
Bizi lekua: Tudela (Navarra/Nafarroa)

Gregorio
ALBERO [ALVERO] JIMÉNEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Cintruénigo (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 24/12/1889
Bizi lekua: Tudela (Navarra/Nafarroa)

Gregorio
ALBO URCELAY

Gizonezkoa
Sorlekua: Calzada de Bureba (Burgos)
Jaiotze data: 0/0/1905
Bizi lekua: Pamplona/Iruña (Navarra/Nafarroa)

José
ALCALÁ GORRIZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Obanos (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 16/11/1886
Bizi lekua: Obanos (Navarra/Nafarroa)

Román [Ramón]
ALCALÁ GORRIZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Obanos (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 9/8/1889
Bizi lekua: Obanos (Navarra/Nafarroa)

Ángel
ALCALDE MÉNDEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Andosilla (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 1/3/1903
Bizi lekua: San Adrián (Navarra/Nafarroa)

Juan
ALCALDE MÉNDEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Andosilla (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 24/6/1907
Bizi lekua: San Adrián (Navarra/Nafarroa)

Balbino
ALCALDE [ALCAIDE] BAYONA

Gizonezkoa
Sorlekua: Villafranca (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 24/0/1890
Bizi lekua: Villafranca (Navarra/Nafarroa)

Guillermo
ALCÁZAR ALONSO

Gizonezkoa
Sorlekua: Mallén (Zaragoza)
Jaiotze data: 0/0/1891
Bizi lekua: Cortes (Navarra/Nafarroa)

Juan
ALDABA IRURRE

Gizonezkoa
Sorlekua: Valle de Yerri/Deierri (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 6/5/1893
Bizi lekua: Valle de Yerri/Deierri (Navarra/Nafarroa)

Lucio "Pistolo"
ALDAI [ALDAY] LONGARAI

Gizonezkoa
Sorlekua: Bera/Vera de Bidasoa (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 3/1/1905
Bizi lekua: Bera/Vera de Bidasoa (Navarra/Nafarroa)

Agustín
ALDAMA CELORRIO

Gizonezkoa
Sorlekua: Calahorra (La Rioja)
Jaiotze data: 5/5/1904
Bizi lekua: San Adrián (Navarra/Nafarroa)

Juan
ALDAVE BEORLEGUI

Gizonezkoa
Sorlekua: Pamplona/Iruña (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: Pamplona/Iruña (Navarra/Nafarroa)

Mariano
ALDABE [ALDAVE] MOLINER [MOLINET]

Gizonezkoa
Sorlekua: Puente la Reina/Gares (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 11/4/1917
Bizi lekua: Puente la Reina/Gares (Navarra/Nafarroa)

Tirso
ALDAZ JAURRIETA

Gizonezkoa
Sorlekua: Aoiz/Agoitz (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: Pamplona/Iruña (Navarra/Nafarroa)

Julio
ALDAZ RUIZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Puente la Reina/Gares (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 19/12/1899
Bizi lekua: Puente la Reina/Gares (Navarra/Nafarroa)

Dionisio
ALDUAN MATEO

Gizonezkoa
Sorlekua: Corella (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 8/4/1910
Bizi lekua: Corella (Navarra/Nafarroa)

Jesús
ALECHA ALEGRÍA

Gizonezkoa
Sorlekua: Los Arcos (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 19/8/1917
Bizi lekua: Los Arcos (Navarra/Nafarroa)

Lázaro
ALEGRIA LAZKARAI

Gizonezkoa
Sorlekua: Lakuntza (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 17/12/1898
Bizi lekua: Lakuntza (Navarra/Nafarroa)

Ángel
ALEGRÍA MATEO

Gizonezkoa
Sorlekua: Mendavia (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 30/10/1908
Bizi lekua: Mendavia (Navarra/Nafarroa)

Pedro
ALEJANDRÍA EXPÓSITO

Gizonezkoa
Sorlekua: No informa/Ez du informatzen (No informa/Ez du informatzen)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: Cáseda (Navarra/Nafarroa)

Félix
ALFAGEME CISNEROS

Gizonezkoa
Sorlekua: Medina de Rioseco (Valladolid)
Jaiotze data: 25/2/1914
Bizi lekua: No informa/Ez du informatzen (No informa/Ez du informatzen)

Manuel
ALFARO ALAYETO

Gizonezkoa
Sorlekua: Fitero (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 1/1/1877
Bizi lekua: Fitero (Navarra/Nafarroa)

Alejandro
ALFARO ARIZPELETA

Gizonezkoa
Sorlekua: Pitillas (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 9/2/1904
Bizi lekua: Pitillas (Navarra/Nafarroa)

Maximiano
ALFARO BERTOL

Gizonezkoa
Sorlekua: Funes (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 30/10/1889
Bizi lekua: Funes (Navarra/Nafarroa)

Tomás
ALFARO [ÁLVARO] DÍEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Berbinzana (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 11/5/1909
Bizi lekua: Berbinzana (Navarra/Nafarroa)

Isidro
ALFARO GARCÍA

Gizonezkoa
Sorlekua: Corella (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 26/8/1891
Bizi lekua: Corella (Navarra/Nafarroa)

José
ALFARO GARCÍA

Gizonezkoa
Sorlekua: Corella (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 20/1/1903
Bizi lekua: Corella (Navarra/Nafarroa)

Pedro
ALFARO HERNÁNDEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Pamplona/Iruña (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 0/0/1910
Bizi lekua: Pamplona/Iruña (Navarra/Nafarroa)

Santos
ALFARO HERNÁNDEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Fitero (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: Pamplona/Iruña (Navarra/Nafarroa)

Nicolás
ALFARO JIMÉNEZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Cervera del Río Alhama (La Rioja)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: Falces (Navarra/Nafarroa)

Andrés
ALFARO MONREAL

Gizonezkoa
Sorlekua: Tudela (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 0/0/1911
Bizi lekua: Fitero (Navarra/Nafarroa)

Victoriano
ALFARO MONREAL

Gizonezkoa
Sorlekua: Corella (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 8/6/1896
Bizi lekua: Corella (Navarra/Nafarroa)

Vicente
ALFARO SATOSTEGUI

Gizonezkoa
Sorlekua: Arguedas (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 19/7/1895
Bizi lekua: Arguedas (Navarra/Nafarroa)

Pedro
ALFARO URROZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Peralta/Azkoien (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 14/4/1897
Bizi lekua: Peralta/Azkoien (Navarra/Nafarroa)

Florencio "Epaminondas"
ALFARO ZABALEGUI

Gizonezkoa
Sorlekua: Tafalla (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 11/12/1882
Bizi lekua: Pamplona/Iruña (Navarra/Nafarroa)

Casimiro
ALFAYA [DESCONOCIDO/EZEZAGUNA]

Gizonezkoa
Sorlekua: Frades (Pontevedra)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: Frades (Pontevedra)

Salvador
ALFONSO SANTANA

Gizonezkoa
Sorlekua: Las Palmas de Gran Canaria (Las Palmas)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: No informa/Ez du informatzen (No informa/Ez du informatzen)

Custodio
ALFONSO CASTELLANOS

Gizonezkoa
Sorlekua: Medina de Rioseco (Valladolid)
Jaiotze data: 12/11/1901
Bizi lekua: No informa/Ez du informatzen (No informa/Ez du informatzen)

Eugenio
ALIAGA ALBERO

Gizonezkoa
Sorlekua: Cintruénigo (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 13/11/1905
Bizi lekua: Cintruénigo (Navarra/Nafarroa)

Mauro
ALLO LÉS

Gizonezkoa
Sorlekua: Cadreita (Navarra/Nafarroa)
Jaiotze data: 22/11/1895
Bizi lekua: Cadreita (Navarra/Nafarroa)

Juan
ALLO SABOR

Gizonezkoa
Sorlekua: O Grove (Pontevedra)
Jaiotze data: 0/0/0
Bizi lekua: O Grove (Pontevedra)

Emiliano
ALMAZÁN RAMISANZ

Gizonezkoa
Sorlekua: Deza (Soria)
Jaiotze data: 0/0/1912
Bizi lekua: Barruelo de Santullán (Palencia)

Aurkituak 16701 emaitzak

Orria 2 honako guztiarekiko 335